Ženské čaje vhodné nielen na predmenštruačný syndróm

Jestvujú bylinky, ktoré sú svojimi účinkami viac vhodné na menštruačné bolesti a nevoľnosť a tak isto bylinky, ktoré sú vhodné menej. V tomto článku sa budeme venovať viac tým, ktoré ženám pri svojich dňoch vedia uľaviť. V našom čajovom repertoári predstavujeme dve novinky, dve čajové zmesi zamerané konkrétne na predmenštruačný syndróm (PMS) a menštruáciu.  Čaje je vhodné popíjať už pár dní predtým, ako menštruácia začne. 

Prvý ženský čaj nesie meno po gŕeckej bohyni - Afrodita ( čaj nájdete v našom e-shope: https://www.sorin.sk/zensky-caj-afrodita/ ), symbol ženskosti, plodnosti, lásky. Táto čajová zmes bola skombinovaná tak, aby vo vás prebudila ženské, prirodzené atribúty, rozpúšťala neprirodzenosť, ktorú zažívame pri PMS, známy ako predmenštruačný syndróm  alebo, keď menštruácia začína.

Zloženie: púpava, medovka, valeriána, sladké drievko, materina dúška

Ak vám menštruácia zvykne meškať, púpava ju pomáha vyvolať. Je bohatým zdrojom vitamínov A, C, D a B-komplexu. Je dokonca bohatá na minerály, ako je zinok, železo , vápnik, horčík a draslík. Pozitívne pôsobí na metabolizmus.

Medovka má upokojujúcu citrusovú vôňu. Opäť jedna z mnohých bylín, ktoré nás liečia od nepríjemných kŕčov.

Valeriána sa stará o naše napätie, úzkosť a dobrý spánok. Ak vás trápi predmenštruačný syndróm (PMS), bolesť, tento ženský čaj vám uľaví.

Sladké drievko podporuje funkcie ženských pohlavných orgánov, zvyšuje tvorbu estrogénov, čím sa upravuje menštruácia a podporuje otehotnenie. Pôsobí ako jemné afrodiziakum.

Materina dúška krásne uľavuje nášmu nervovému systému, kŕčom. Hladí našu dušu, prebudzuje v nás sviežosť počas týchto dní.

 

Ženský čaj "Gaia" - vhodný na ženské problémy - menštruácia

Ako druhý predstavujeme čajovú zmes Gaia - matka zeme ( čaj nájdete v našom e-shope: https://www.sorin.sk/zensky-caj-gaia/ ). Opäť jedna z gréckych bohýň, oplíva silou matky, reprezentuje naše spojenie so Zemou, s nachádzaním nenútenosti v našej ženskosti, v ženskom cykle.

 

Zloženie: alchemilka, hluchavka, materina dúška, rebríček (myší chvost), nechtík, ruža

Alchemika posilňuje maternicu, zmierňuje kŕče a koliky. Obsahuje vysoké množstvo bio aktívnych látok, ktoré priaznivo vplývajú na problémy vrátane silnej a bolestivej menštruácie.

Hluchavka je vynikajúca, ak ženu trápi biely výtok, nepravidelný cyklus alebo chudokrvnosť.

Materina dúška sa vďaka jej špecifických účinkom nachádza v oboch zmesiach.

Rebríček je hlavne protizápalový, ak máte počas vašich dní problém s tráviacim traktom, upokojuje dráždivosť, pozitívne vplýva na krvný obeh. Napomáha k pravidelnosti cyklu a upravuje ho, napráva nadmerné krvácanie a vďaka antispazmodickému charakteru, ktoré ovplyvňuje hladké svalstvo, rozpúšťa kŕče.

Nechtík regeneruje, je jednou z najlepších liečivých bylín. Obsahuje lykopén, rastlinné farbivo, ktoré má antioxidačné účinky. Ďalej sú to xantofyly, karotenoidy, aminokyseliny, polysacharidy, saponíny, flavonoidy, terpenoidy, kumaríny, steroly, mastné a éterické oleje.

Každá bylina či rastlina má určitú úroveň vibrácie. Ruža má tú najvyššiu. Upokojuje ako duševne, tak aj fyzicky. Najmä čo sa týka uvoľňovania napetia v tele, kŕčov, dokáže nás nabudiť. Ruža je bohatým zdrojom kyseliny askorbovej (vitamínu C), provitamínu A (karotenoidy), ďalej obsahuje aj kyselinu citrónovú a jablčnú,  taníny (prokyanidíny B1, B2, B3, B4), pektín, vitamíny D a E, silice.

Dúfame, že ste našli ženský čaj najvhodnejší pre vás. Nezabúdajme na silu rastlín, ktorá je súčasťou našej kultúry, vďaka ozajstnej sile prírody. Naše telo vždy lepšie reaguje na prírodu, než na syntetiku. Z pohľadu zákonodarcov liečivé byliny nie sú schopné liečenia od roku 2006 (nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006) a to do doby patričného schválenie. Byliny sú na zozname čakajúcich na verdikt. V súčasnej dobe nie je prípustné, aby byliny boli liečivé oficiálne podľa legislatívy, pretože z tohto pohľadu liečiť môžu iba liečivá a dozorné orgány si na tom dávajú záležať. 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shopteťák.cz